ספריות עפולה מאגרי מידע

גרפיקה ללא תיאור

מאגרי מידע

הספרייה מנוייה על מאגרי מידע. הכניסה למאגרים אפשרית באמצעות עמדת המחשב בספרייה בלבד.

מפתח חיפה

על המאגר
מפתחות לכתבי עת וקבצים:
מפתח לכתבי עת בעברית מ-1977 עד היום*.
מאגר מידע ארץ-ישראל (חומר מוקדם יותר וחומר לא עברי).
מפתחות לעתונים:
מפתח לעתונות יומית: 1985-1992, 1994-1997 (מבחר).
מפתח למוספים ספרותיים מתוך העתונות היומית מ- 1985 עד היום (מבחר).

* המאגר כולל יותר מ-600,000 פריטים. מעל 4,600 קישורים למאמרים בטקטס מלא (FT).


הכניסה למאגר רק דרך עמדות המחשב בספרייה לכלל מבקרי הספרייה.


מאגר סאלד

*מאגר מידע על פרסומים במדעי החברה ובחינוך:
כולל מידע ביבליוגראפי ותקצירים בתחום החינוך ומדעי החברה של מאמרים, ספרים, דוחות מחקר ועבודות לתואר שני ושלישי. פרסומים ומחקרים בעברית ובאנגלית של חוקרים ישראלים.
* מאגר מידע על כלי מחקר
* מאגר על שירותי שיקום

הכניסה למאגר רק דרך עמדות המחשב בספרייה לכלל מבקרי הספרייה.


אוצר החכמה

הספרייה היהודית הממחושבת הגדולה בעולם. גרסה זו עונה לצרכי התלמידים. ניתן להיעזר בה להכנת שיעורי בית, דפי מקורות ועבודות בנושא יהודות שונות.

http://www.otzar.org/
www.lawdata.co.il.

חברת דטה חוק ומשפט בע"מ, מפעילת אתר האינטרנט בעל הדומיין www.lawdata.co.il.
באתר מאגר מידע עצום, הכולל מידע משפטי וכללי המתעדכן יום יומית. מטרתו של lawdata היא להביא לידי המשתמש את הכלים להיות מעודכן בזמן אמת בכל מגמות הפסיקה והחקיקה, החל ממעקב אחר הצעות חוק, בקשות וכתבי תביעה שהוגשו ועד לחוקים, תקנות ופסקי דין.

הכניסה לאתר רק דרך עמדות המחשב בספרייה.

אנציקלופדיית y-net

אנציקלופדיה ynet מכילה מגוון עצום של ערכים. ערכי האנציקלופדיה נכתבים ונערכים על-ידי צוות עורכים מקצועי, ומשולבים בהם סרטונים, מצגות ועוד.

גלים

גלים היא סביבה לימודית מתוקשבת, הממלאת את צורכי הלומדים הצעירים, מוריהם והוריהם, ומאפשרת לימוד חוויתי המשלב ידע, הנאה ותקשורת, לצד טיפוח מיומנויות מחשב.

הכניסה למאגר דרך עמדות המחשב בספרייה לכלל המבקרים.

הכניסה למאגר מהבית למנויי הספרייה בלבד. שם משתמש וסיסמה ניתן לבקש מהספרנים.

תרגול

תרגול פותח ע"י "תרבות לעם", על מנת ליצור כלי עזר אפקטיבי, ידידותי ואיכותי העומד לרשות התלמידים ומשפר את הישגיהם. האתר מיועד לתלמידים בכיתות ז'-י"ב ומכיל שאלות בנושאים שונים בצרוף הסברים ופתרונות מלאים. מערכת התרגול עוקבת אחר ביצועי התלמידים ומספקת להם משוב המאפשר לזהות נקודות חולשה ולמקד את מאמצי הלימודים

הכניסה לאתר רק דרך עמדות המחשב בספרייה. ניתן לרכוש מנוי לאתר באמצעות שוברים מוזלים הניתנים למנויי הספרייה בעלות של 50 ₪ (במקום 1250).


הכנת ביבליוגרפיות : סאסא-דע


הכנת מידע ביבליוגראפי מעמיק לכל דורש. זמן הכנת הביבליוגרפיה כ-24 שעות. ניתן לספק את הביבליוגרפיה ישירות לכתובת הדוא"ל של הלקוח. תלמידים ומורים מתמודדים עם הכנתם של עבודות שונות, מערכי שיעור ושיעורי בית. מציאתו של המידע הדרוש לביצוע המטלות השונות וסינונו מתוך ים המידע הקיים, אינם פשוטים ולעיתים אף בלתי אפשריים או נגישים בכלים הקיימים בידיכם. מלאו טופס הזמנת מידע, שילחו אלינו ואנו נאתר עבורכם את מקורות המידע ו/או חומר בטקסט מלא, שיסייעו בידכם בביצוע המטלה. מורים יקרים, אם נמאס לכם מהחומר הישן באמצעותו אתם מלמדים, אם חשוב לכם להתעדכן באופן קבוע בנושאי הלימוד, פנו אלינו ואנו נאתר עבורכם חומרים חדשים ועדכניים שיעוררו עניין מחודש בלימודים. חלק מן הנושאים הנלמדים משותפים לבתי ספר רבים, במאגר הביבליוגרפיות המוכנות ניתן למצוא ביבליוגרפיות קיימות בנושאים שונים ומגוונים. ביבליוגרפיות אלה יכולות לסייע הן למורים ולמרצים, בהעשרת מקורות הלימוד והן לתלמידים וסטודנטים בעבודות שונות. הביבליוגרפיות המקוטלגות במאגר זה, מוצעות במחיר מיוחד ומעודכנות טרם מסירתן בחומרים העדכניים ביותר.

פרוייקט השו"ת

פרויקט השו"ת של בר אילן הינו מאגר תורני אלקטרוני הגדול מסוגו בעולם. הפרויקט שהפך להיות לכלי העזר החשוב והמקצועי ביותר לספרות התורנית לדורותיה, החל לפני 40 שנה והתקדם למימדיו הנוכחיים. פרויקט השו"ת המקוון מכיל אוסף עצום של טקסטים מארון הספרים היהודי, מוקלדים, מוגהים ומקושרים ביניהם במקצועיות. הטקסטים, מיטב מקורות המורשת והמסורת היהודית לדורותיה, מקיפים למעלה משלושת אלפי שנות יצירה והגות תורנית. המאגר כולל ספרי שו"ת, תנ"ך, תלמוד בבלי ותלמוד ירושלמי ומפרשיהם, מדרש, ספר הזוהר, ספרי פסיקת הלכה (רמב"ם, טור, שולחן-ערוך) ונושאי כליהם, אנציקלופדיה תלמודית, ומקורות נדירים נוספים. ספרות השו"ת כוללת כ-100,000 פסקי הלכה מכל רחבי העולם המשתרעים על פני כאלף שנים.

הכניסה למאגר אפשרית מהבית למנויים בלבד.


"רב מילים"

אתר רב-מילים כולל: מלוא התכולה של מילון רב-מילים השלם – כל אוצר המילים העשיר של השפה העברית על כל רבדיה, הסברים, מקורות, דוגמאות שימוש ועוד. רשימת כל הצירופים הלשוניים שבהם מופיעה כל מילה, והסבריהם . חריזה אוטומטית - רשימת כל המילים המתחרזות עם כל מילה . 'מעבדה לשונית': ניתוח דקדוקי מלא לכל מילה (חלק דיבר, מין, מספר, בניין, גוף, זמן, שורש, צורת יסוד, כינויים ואותיות שימוש, כתיב מלא תקני, ועוד). אוצר המילים הנרדפות (התזאורוס) של חברת מלינגו, הכולל מספר עצום של מילים נרדפות (ואף צירופי מילים) מכל רובדי השפה . תרגום עברי-אנגלי ואנגלי-עברי.

הכניסה למאגר דרך עמדות המחשב בספרייה לכלל המבקרים.

הכניסה למאגר מהבית למנויי הספרייה בלבד. שם משתמש וסיסמה ניתן לבקש מהספרנים.נקדן

נקדן הוא שירות ניקוד אוטומטי ברשת ,העתיקו קטע טקסט כלשהו אל החלון שבאתר ,ובלחיצת כפתור הטקסט ינוקד באופן אוטומטי ברמת דיוק גבוהה, לפי כללי הניקוד שנקבעו על-ידי האקדמיה ללשון העברית, ותוך הבנת ההקשרים .ופתרון מקרים של רב-משמעות

הכניסה למאגר דרך עמדות המחשב בספרייה לכלל המבקרים.

הכניסה למאגר מהבית למנויי הספרייה בלבד. שם משתמש וסיסמה ניתן לבקש מהספרנים.כתבי עת אלקטרוניים – גישה חופשית

איגרת האקדמיה הלאומית הישראלית למדעים http://www.academy.a c.il
אגרת לצפרות http://www.birdwa tching.org.il
בניין ודיור http://www.bvd.co.il
דברי הימים : מהדורה מסודרת לפי נושאים היסטוריים http://www.daat.ac.il/daat/history/divrey/shaar.htm
טבע הדברים http:// www.tevahadvarim.co.il/search.asp
ידיעון ממשל זמין http:/ /www.gov.il/FirstGov/WorldWideEgov
יופי : מגזין לתעשיות היופי בישראל http:// www.dafdef.co.il/yofi36/yofi36.html
מגזין ים http:// www.dafdef.co.il/yofi36/yofi36.html
נגישות
תפריט נגישות   נגישות
XXL XL L M גודל פונט
ניגודיות עדינה   ניגודיות עדינה
ניגודיות גבוהה   ניגודיות גבוהה
מונוכרום   מונוכרום
הדגשת קישורים   הדגשת קישורים
איפוס הגדרות   איפוס הגדרות
סגירת תפריט   סגירת תפריט
הצהרת הנגישות   הצהרת הנגישות
ניווט מקלדת   ניווט מקלדת